Ocena użytkowników:

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 – podstawowe informacje

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – odkryliśmy dużą część usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi segmentację na pojedyncze role realizowane przez dany moduł. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a dodatkowo wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 – naprawa

Naprawa dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywności napraw, czyli, iż w wypadku samorzutnej, często powtarzającej się (zwykle usterka fabryczna) usterki – opisano już dużo efektywnych i trwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, głównie ponieważ każde zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dopłynie ciecz, ile jej będzie albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem notebook spadnie na ziemię. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu przedstawiane filmy są nagrywane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za moment) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie można wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia tudzież wartość jej naprawy przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Lecz w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą takiego typu rozwiązania jest głównie cena (jednakże nie zawsze). Mimo to powinno się mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wówczas możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna 581175-001 HP Pavilion DM3-1000

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj