Ocena użytkowników:

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S – niezbędne informacje

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S

 • Stosowana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy dużą część usterek, opisaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny moduł. Dzięki niemu dowiemy się które części odpowiadają np. za kontrolę interfejsu USB, kontrolowanie dysków twardych a dodatkowo wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – naprawdę fizyczne rozlokowanie danych modułów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S – naprawa

Naprawa dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzalnej (w większości wypadków usterka fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo efektywnych i trwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, głównie dlatego, że każde zalanie lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego gdzie dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S – przykłady napraw

Wszelkie niżej pokazywane materiały są realizowane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym kiedy wszelkie próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej nie sposób wyprzeć się, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne albowiem zdarzają się usterki, w jakich cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest naturalnie sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nie do uratowania bądź wartość jej przywrócenia do działania przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Lecz w licznej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania problemu jest głównie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – ta sama wada może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 577222-001 HP Probook 4311S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj