Ocena użytkowników:

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 – niezbędne informacje

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4

 • Stosowana w notebookach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (w szczególności mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy dużą część usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie segmentację na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Przy jego pomocy z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę interfejsu USB, kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi układami – naprawdę fizyczne położenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się wysokim współczynnikiem sukcesywności napraw, czyli, iż w wypadku samorzutnej, często powtarzającej się (w większości wypadków niedoskonałość fabryczna) usterki – opisano już sporo wydajnych i trwałych sposobów usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tego typu usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego gdzie dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres usterek może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej widoczne materiały są nagrywane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy jakiekolwiek sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele tańsze. Niemniej nie sposób zanegować, iż występują przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest naturalnie przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo jest nie do wskrzeszenia tudzież całkowity koszt jej naprawy o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania jest w szczególności cena (chociaż nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju wada może dać o sobie znać wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna 575575-001 HP Pavilion DV4

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj