Ocena użytkowników:

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S – bazowe informacje

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S

 • Stosowana w notebookach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Za jego pośrednictwem będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych a także wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S – schemat blokowy pokazujący budowę płyty.

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zwykle niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo wydajnych i długotrwałych procedur usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, głównie ponieważ każde zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym za moment) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelakie próby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Aczkolwiek nie można wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne albowiem bywają usterki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest rzecz jasna przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy stara płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia bądź kwota jej przywrócenia do sprawności przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w licznej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż pozytywną stroną takiego typu rozwiązania problemu jest szczególnie cena (jednakże nie zawsze). Jednakże powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to istnieje duże ryzyko, że jest ona obciążona usterką, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – ta sama wada może dać o sobie znać wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, niemniej jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 535756-001 HP ProBook 4411S 4510S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj