Ocena użytkowników:

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 – podstawowe informacje

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18

 • Stosowana w notebookach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych a dodatkowo wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (na ogół niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, ile jej będzie albo z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu widoczne materiały są realizowane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych materiałach wideo, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym w momencie gdy jakiekolwiek sposoby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Aczkolwiek nie można zanegować, iż mogą się zdarzyć naprawy, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku nabycie nowej jest rzecz jasna rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo jest nie do uratowania tudzież wartość jej przywrócenia do sprawności przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w licznej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem tego rodzaju rozwiązania problemu jest w głównej mierze cena (jednakże nie zawsze). Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju wada może ukazać się ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 506495 001 DAUT7DMB8C0 REV C HP Pavilion HDX 18

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj