Ocena użytkowników:

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 – niezbędne informacje

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16

 • Przeznaczona do laptopów: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na indywidualne role spełniane przez dany element. Przy jego pomocy dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – tak naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w wypadku samorzutnej, często występującej (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już sporo działających i trwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek w ogóle nie zależy od rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko zależy od tego gdzie dopłynie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu pokazywane filmy są realizowane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy wszelakie sposoby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej nie można wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się usterki, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest rzecz jasna przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia tudzież kwota jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w licznej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż atutem tego rodzaju rozwiązania jest w szczególności cena (chociaż nie zawsze). Mimo to powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju wada może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna 496460-001 DA0UT6MB8F0 REV F HP Pavilion HDX 16

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj