Ocena użytkowników:

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 – podstawowe informacje

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role realizowane przez dany moduł. Przy jego pomocy dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli dysków twardych a także wszelkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż szkic blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 – naprawa

Naprawa dużej części wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w razie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj niedoskonałość fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo działających i długotrwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, ile jej będzie albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są realizowane w w naszym serwisie i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Jednakże nie sposób wyprzeć się, iż mogą się zdarzyć przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne albowiem bywają przypadki, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas zakup nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania tudzież kwota jej naprawy sporo przewyższa cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Zdawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania problemu jest szczególnie cena (jednak nie zawsze). Mimo to trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju wada może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 496097-001 HP Pavilion DV3000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj