Ocena użytkowników:

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W – niezbędne informacje

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W

 • Używana w laptopach: HP (Hewlett-Packard)
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem z łatwością dowiemy się które części odpowiadają np. za kontrolę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie dysków twardych i wszystkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy ilustruje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi układami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W – naprawa

Naprawa większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużą naprawialnością, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo efektywnych i długotrwałych procedur naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie ponieważ każde zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego gdzie dopłynie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej przedstawiane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to radykalna decyzja? Dlatego, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Niemniej jednak nie sposób wyprzeć się, iż występują przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że bywają awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy nasza płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna lub koszt jej naprawy sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w sporej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem takiego rozwiązania problemu jest szczególnie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna 481537-001 HP Compaq 8510W

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj