Ocena użytkowników:

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 – bazowe informacje

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000

 • Przeznaczona do laptopów: HP (Hewlett-Packard)
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę w prosty sposób odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny moduł. Za jego pośrednictwem dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi układami – faktycznie fizyczne położenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (przeważnie niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo wydajnych i trwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek w ogóle nie zależy od marki płyty głównej, głównie ponieważ każde osobne zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dojdzie ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej widoczne nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże o tym za moment) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelakie sposoby usunięcia problemu zawiodą. Czemu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele mniej obciążające budżet. Aczkolwiek nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż bywają awarie, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i wówczas nabycie nowej jest rzecz jasna przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo jest nie do uratowania lub kwota jej naprawy o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w licznej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną takiego rozwiązania jest w szczególności cena (jednak nie zawsze). Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, będącą często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie w takim przypadku możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał ewentualnie płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna 403835-001 LA-2841P HP Pavilion DV8000

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj