Ocena użytkowników:

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V – bazowe informacje

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V

 • Przeznaczona do laptopów: ASUS
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez dany moduł. Za jego pośrednictwem będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), realizowanie kontroli dysków twardych a także wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy prezentuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – faktycznie fizyczne umieszczenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w wypadku samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo działających i długotrwałych sposobów naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V – przykłady napraw

Wszelkie u dołu przedstawiane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelakie sposoby naprawy zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Aczkolwiek nie sposób wyprzeć się, iż występują naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stara płyta zepsuła się do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia tudzież wartość jej naprawy sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Aczkolwiek w licznej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż dobrą cechą tego rodzaju rozwiązania problemu jest głównie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Niemniej jednak trzeba rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna U80V MAIN BOARD REV. 2.2 ASUS U80V

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj