Ocena użytkowników:

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC – bazowe informacje

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC

 • Stosowana w komputerach przenośnych: ASUS
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role realizowane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które części odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi układami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie danych komponentów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC – naprawa

Skuteczna naprawa dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (w większości wypadków niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo wydajnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku tego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC – przykłady napraw

Wszelkie u dołu przedstawiane materiały są nagrywane w w naszym serwisie i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak o tym za moment) jest krokiem radykalnym kiedy wszelakie sposoby naprawy zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nieraz zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią nieraz dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Niemniej jednak nie sposób zanegować, iż występują przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bo zdarzają się usterki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku zakup nowej jest rzecz jasna rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo jest nie do wskrzeszenia lub wysokość kosztów jej naprawy sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w sporej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania jest szczególnie cena (chociaż nie w każdym przypadku). Mimo to trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama awaria może dać o sobie znać toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Z kolei gdy płytę zalałeś, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, niemniej jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna U36JC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS U36JC

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj