Ocena użytkowników:

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S – podstawowe informacje

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S

 • Stosowana w notebookach: ASUS
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – odkryliśmy większość usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role realizowane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi układami – faktycznie fizyczne rozlokowanie danych podzespołów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty.

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, oznacza to, iż w razie samorzutnej, często występującej (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo efektywnych i trwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer upadnie. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne materiały są nagrywane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nieraz kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Aczkolwiek nie można wyprzeć się, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne ponieważ zdarzają się przypadki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku nabycie nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania lub koszt jej przywrócenia do działania przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą tego rodzaju rozwiązania jest w głównej mierze cena (jednakże nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która prawdopodobnie jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama awaria może ukazać się ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, lecz przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą zakupu płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna NMDMB1000-A02 ASUS V1S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj