Ocena użytkowników:

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC – bazowe informacje

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC

 • Przeznaczona do laptopów: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej odnaleźć się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany element. Za jego pośrednictwem dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych a dodatkowo wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż model blokowy prezentuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie danych komponentów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty.

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC – naprawa

Skuteczna naprawa większości awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej wyróżnia się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo działających i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego gdzie dopłynie ciecz, ile jej będzie ewentualnie z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku takiego incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelakie próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele tańsze. Jednakże nie sposób wyprzeć się, iż są przypadki, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają przypadki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest rzecz jasna racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do uratowania lub koszt jej przywrócenia do działania o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Jednakże w ogromnej części przypadków naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą takiego rozwiązania problemu jest głównie cena (chociaż nie zawsze). Jednakże powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to istnieje duże ryzyko, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę zalałeś, komputer spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna N0ZMB1400-A02 ASUS N50V-N50VC

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj