Ocena użytkowników:

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR – bazowe informacje

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR

 • Stosowana w notebookach: ASUS
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Często spotykane uszkodzenia:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz przedstawi segmentację na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Przy jego użyciu z łatwością dowiemy się które części odpowiadają np. za kontrolę portów USB, kontrolowanie dysków twardych a dodatkowo wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie danych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w momencie samorzutnej, często powtarzającej się (zwykle usterka fabryczna) usterki – zredagowano już dużo wydajnych i trwałych sposobów naprawy.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy takiego rodzaju usterek ani trochę nie jest zależny typu płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość ewentualnie z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem komputer upadnie na grunt. Zależnie od postępu takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są realizowane w naszym serwisie laptopów i pokazujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym w momencie gdy wszelkie sposoby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele tańsze. Niemniej jednak nie sposób zanegować, iż występują naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne dlatego że bywają przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego zakup nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna lub wartość jej naprawy o wiele przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w licznej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą takiego rozwiązania jest w głównej mierze cena (aczkolwiek nie zawsze). Niemniej jednak trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – tego samego rodzaju awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał bądź płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna K42JR MAIN BOARD REV 4.0 ASUS K42JE-K42JR

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj