Ocena użytkowników:

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC – niezbędne informacje

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC

 • Dla notebooków: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w regule działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Za jego pośrednictwem dowiemy się które części odpowiadają np. za kontrolę portów USB, kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a także wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne położenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC – schemat blokowy obrazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużą naprawialnością, czyli, iż w razie samorzutnej, często powtarzającej się (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już sporo wydajnych i długotrwałych procedur usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego gdzie wcieknie ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od toku tego rodzaju incydentu zakres usterek może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC – naprawy wzorcowe

Wszelkie niżej przedstawiane nagrania są realizowane w naszym serwisie laptopów i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak o tym za moment) jest krokiem skrajnym kiedy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Chociaż nie można wyprzeć się, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo bywają przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wobec tego nabycie nowej jest oczywiście racjonalnym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo jest nienaprawialna bądź wartość jej przywrócenia do sprawności o wiele przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w licznej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż atutem takiego typu rozwiązania jest w głównej mierze cena (jednakże nie w każdym przypadku). Aczkolwiek trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, która jest często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna F3TC MAIN BOARD REV 2.0 ASUS F3TC

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj