Ocena użytkowników:

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S – niezbędne informacje

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S

 • Stosowana w notebookach: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej odnaleźć się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i przedstawi rozkład na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu z łatwością dowiemy się które urządzenia odpowiadają np. za osbługę interfejsu USB, kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S – schemat blokowy pokazujący budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w momencie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj przypadłość fabryczna) usterki – wypracowano już mnóstwo efektywnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od rodzaju płyty głównej, głównie ponieważ każde pojedyncze zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku takiego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne filmy są nagrywane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednak w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym w momencie gdy jakiekolwiek próby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią nieraz sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie sposób zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają awarie, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest naturalnie sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna tudzież całkowity koszt jej przywrócenia do działania przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w licznej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy zapewni nam poprawne wykonanie usługi udzielając na nią gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż dobrą cechą takiego typu rozwiązania problemu jest głównie cena (chociaż nie w każdym przypadku). Niemniej jednak powinno się rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która prawdopodobnie jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar zakupić – tego samego rodzaju awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, niemniej jednak przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z ceną zakupu płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna F3SV 08G23FV0023J Rev 2.3 ASUS F3SV-Z53S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj