Ocena użytkowników:

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S – bazowe informacje

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S

 • Dla notebooków: ASUS
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB, realizowanie kontroli HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych a dodatkowo wszystkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż szkic blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy jednostkowymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w wypadku samorzutnej, często powtarzającej się (w większości wypadków przypadłość fabryczna) usterki – opisano już sporo wydajnych i długotrwałych sposobów usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego w którym miejscu wleje się ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem komputer spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres uszkodzeń może być mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej pokazywane nagrania są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy za chwilę) jest krokiem skrajnym kiedy jakiekolwiek sposoby naprawy nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowna decyzja (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Jednakże nie sposób zanegować, iż zdarzają się przypadki, w których nabycie nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne bowiem zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i wobec tego nabycie nowej jest oczywiście rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nasza płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna bądź koszt jej przywrócenia do sprawności przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w sporej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem takiego typu rozwiązania jest szczególnie cena (aczkolwiek nie zawsze). Mimo to trzeba uwzględniać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że posiada ona usterkę, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje znaczne zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz zakupić – tego samego rodzaju awaria może ukazać się ponownie wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Tymczasem gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – to nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna A7S MAIN BOARD REV 2.1 ASUS G2S-A7S

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj