Ocena użytkowników:

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S – niezbędne informacje

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S

 • Dla notebooków: ASUS
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse powodzenia naprawy: duże – rozpoznaliśmy sporą liczbę usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz przedstawi segmentację na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Przy jego pomocy będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB, kontrolowanie dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych urządzeń peryferyjnych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, iż szkic blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – tak naprawdę fizyczne rozlokowanie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części wad zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna cechuje się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (zwykle usterka fabryczna) usterki – wypracowano już dużo wydajnych i długotrwałych sposobów naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek z winy użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tych usterek w ogóle nie zależy od typu płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie płynem lub każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko zależy od tego gdzie wleje się ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od obrotu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i pokazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym wpisie. Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt prezentowanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem radykalnym podczas gdy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Chociaż nie sposób wyprzeć się, iż zdarzają się naprawy, w których zakup nowej płyty może być w wyższym stopniu korzystne jako że bywają przypadki, w jakich kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas zakup nowej jest rzecz jasna rozważnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nowej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do wskrzeszenia bądź koszt jej przywrócenia do działania przekracza cenę nabycia nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Lecz w sporej części płyt usunięcie usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż dobrą cechą takiego rozwiązania problemu jest głównie cena (jednakże nie zawsze). Mimo to powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje duże zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama awaria może dać o sobie znać toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Z kolei gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał czy też płyta uszkodziła się w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj cenę naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu opisaliśmy w naszym innym poradniku

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna 69N0LBM11A15 ASUS B53S

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj