Ocena użytkowników:

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF – niezbędne informacje

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF

 • Dla notebooków: ASUS
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF – schemat blokowy

Wzorzec blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz przedstawi segmentację na indywidualne role spełniane przez poszczególny moduł. Patrząc na niego łatwiej zrozumiemy które części odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych i wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużymi szansami naprawy, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, często powtarzającej się (w większości wypadków niedoskonałość fabryczna) usterki – wypracowano już sporo wydajnych i długotrwałych sposobów naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są mankamenty sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie lub każdy wstrząs albo uderzenie może przynieść inne spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem notebook upadnie. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF jest konstrukcyjnie mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy jakiekolwiek sposoby naprawy zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to nieraz kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Jednakże nie można wyprzeć się, iż są przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają usterki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Nabycie nowej płyty jest sensowne wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nie do wskrzeszenia lub całkowity koszt jej przywrócenia do działania przekracza cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Jednakże w licznej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania jest głównie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Z kolei gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, komputer spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z ceną nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Awarii z Płyta główna 60-NU1MB1100-A11P 69N0CWM11A11P-01 ASUS N51VF

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj