Ocena użytkowników:

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C – niezbędne informacje

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C

 • Stosowana w notebookach: Acer
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy większość usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C – schemat blokowy

Model blokowy da nam szansę w prosty sposób rozeznać się w regule zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi segmentację na indywidualne role realizowane przez dany moduł. Przy jego użyciu łatwiej zrozumiemy które urządzenia odpowiadają np. za kontrolę wtyczek USB, kontrolę dysków twardych a także wszystkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – faktycznie fizyczne położenie danych podzespołów na płycie głównej jest całkiem inne.

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C – schemat blokowy obrazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C – naprawa

Skuteczne rozwiązanie dużej części awarii występujących samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się wysokim współczynnikiem sukcesywnośći napraw, czyli, iż w razie samorzutnej, powtarzającej się seryjnie (w większości wypadków usterka fabryczna) usterki – zredagowano już mnóstwo efektywnych i długotrwałych procedur usuwania awarii.  Na ogół napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo sukcesu naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny marki płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde osobne zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego typu spektrum uszkodzeń. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z jakiej wysokości ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres usterek może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C – przykłady napraw

Wszelkie niżej widoczne nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Ano dlatego, że jest to nierzadko kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasami dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty nierzadko jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Chociaż nie sposób zanegować, iż występują przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne ponieważ bywają usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest oczywiście przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Kupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa do takiego stopnia, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna lub koszt jej naprawy o wiele przekracza cenę nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w sporej części przypadków naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis, w którym decydujemy się wykonać naprawę da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem takiego rozwiązania problemu jest szczególnie cena (aczkolwiek nie w każdym przypadku). Aczkolwiek powinno się uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa uszkodzeniu, to bardzo prawdopodobne, że jest ona obciążona usterką, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje wielkie zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać wówczas możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę oraz na jej powtórną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, notebook spadał albo płyta uległa uszkodzeniu w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z ceną nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Problemów z Płyta główna PEW71 LA-6582P Rev 1.0 Acer Aspire 5742 Gateway NV-55C NV53C

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj