Ocena użytkowników:

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 – podstawowe informacje

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253

 • Stosowana w laptopach: Acer
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części opisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opracowaliśmy skuteczne metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 – schemat blokowy

Model blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo przedstawi segmentację na indywidualne role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB, kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż model blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy osobnymi komponentami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych komponentów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad zdarzających się samorzutnie:

Ten typ płyty głównej cechuje się dużą naprawialnością, czyli, iż w wypadku samorzutnej, często powtarzającej się (w większości wypadków usterka fabryczna) usterki – zredagowano już dużo wydajnych i trwałych procedur usuwania awarii.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są usterki sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tych usterek nie zależy w żadnym stopniu marki płyty głównej, w głównej mierze dlatego, że każde osobne zalanie bądź każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego typu spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu wleje się ciecz, ile jej będzie albo z jakiej wysokości bądź pod jakim kątem sprzęt spadnie na ziemię. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 – przykładowe naprawy

Wszelkie u dołu pokazywane nagrania są realizowane w w naszym serwisie i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda praktycznie tak samo jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednakże w tym temacie napiszemy kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy wszelakie sposoby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to nieraz kosztowny zabieg (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Niemniej jednak nie sposób zanegować, iż zdarzają się naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bowiem bywają usterki, gdzie cena końcowa naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest rzecz jasna przemyślanym krokiem ku odzyskaniu sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nowej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy stara płyta zepsuła się na tyle, że albo jest nie do wskrzeszenia bądź całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności przekracza ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Aczkolwiek w ogromnej części płyt naprawa usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania jest głównie cena (chociaż nie zawsze). Jednakże trzeba uwzględniać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej posiada ona usterkę, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – ta sama awaria może dać o sobie znać toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Jednakże gdy płytę zalałeś, notebook spadał albo płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki nie będące wadą fabryczną – w takim przypadku zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, jednakże przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

98%

Problemów z Płyta główna MBRDT06001 Acer Aspire 4253

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj