Ocena użytkowników:

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G – podstawowe informacje

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G

 • Stosowana w komputerach przenośnych: Acer
 • Rodzaj komputera: mobilny, (laptopy)
 • Współpracuje z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęstsze problemy:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, stworzyliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie serwisowe: aktywne (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam w prosty sposób odnaleźć się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) a dodatkowo pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na pojedyncze role spełniane przez poszczególny element. Patrząc na niego będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które urządzenia odpowiadają np. za osbługę portów USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych jak i również wszystkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż diagram blokowy wizualizuje wyłącznie ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi podzespołami – naprawdę fizyczne położenie danych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G – schemat blokowy pokazujący budowę płyty.

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G – naprawa

Skuteczna naprawa większości wad występujących samorzutnie:

Ta płyta główna odznacza się dużymi szansami naprawy, oznacza to, iż w momencie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (zazwyczaj usterka fabryczna) usterki – wypracowano już dużo działających i trwałych procedur naprawy.  W większości wypadków napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy takiego rodzaju usterek nie zależy w żadnym stopniu typu płyty głównej, głównie dlatego, że każde osobne zalanie bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać inne spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wcieknie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G – przykłady napraw

Wszelkie u dołu pokazywane materiały są nagrywane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym opisie. Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, jednakże o tym za chwilę) jest krokiem skrajnym podczas gdy wszelkie próby przywrócenia płyty do działania nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to radykalna decyzja? Z tego powodu, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie wady z płyty często jest o wiele tańsze. Niemniej jednak nie można zanegować, iż występują naprawy, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne gdyż bywają przypadki, gdzie kosztorys naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest oczywiście sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła współpracy do takiego stopnia, że albo stwierdzimy, że jest nienaprawialna bądź całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności sporo przewyższa cenę nabycia nowej płyty – to logiczne. Jednakże w sporej części płyt naprawa usterki jest opłacalniejszym dla nas rozwiązaniem problemu, lecz pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym decydujemy się wykonać naprawę udzieli nam na taką usługę gwarancji.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania problemu jest głównie cena (aczkolwiek nie zawsze). Mimo to powinno się mieć na uwadze kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to najprawdopodobniej jest ona obciążona usterką, która jest często ukazującą się wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką planujesz zakupić – ta sama wada może ukazać się ponownie toteż możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Za to gdy płytę zalałeś, komputer spadał bądź płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to zakup używanej płyty jest bardziej uzasadnione, pomimo tego przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna MBPDS06001 DA0ZK6MB6D0 REV D Acer Aspire 5739 5739G

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj