Ocena użytkowników:

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 – bazowe informacje

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627

 • Dla notebooków: Acer
 • Rodzaj urządzenia: mobilny, (laptopy)
 • Działa z procesorami: AMD (Sempron, Athlon, Turion)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków (najczęściej mostków północnych}, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – odkryliśmy dużą część usterek, stworzyliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie: wciąż działa (skontaktuj się z naszą firmą po pomoc)

 

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 – schemat blokowy

Diagram blokowy da nam szansę łatwiej rozeznać się w zasadzie zasady działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) i pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny element. Przy jego pomocy łatwiej zrozumiemy które części odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolowanie dysków twardych jak i również wszelkich zewnętrznych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy obrazuje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi komponentami – faktycznie fizyczne rozlokowanie danych komponentów na płycie głównej jest kompletnie inne.

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 – schemat blokowy pokazujący zasadę działania płyty głównej laptopa.

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 – naprawa

Naprawa większości awarii występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się pokaźnym współczynnikiem efektywności napraw, czyli, iż w momencie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (z reguły przypadłość fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo wydajnych i długotrwałych procedur naprawy.  Z reguły napotykanymi kłopotami z tego typu płytami głównymi są wady sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik udanej naprawy tych usterek jest niezależny od marki płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może przynieść różnego rodzaju spektrum uszczerbków. Wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie wleje się ciecz, ile jej będzie albo z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem notebook upadnie na grunt. Zależnie od obrotu takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się mocno różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 – naprawy wzorcowe

Wszelkie u dołu widoczne materiały są nagrywane w naszym serwisie laptopów i przedstawiamy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek poruszanych w tym wpisie. Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 jest z technicznego punktu widzenia mocno zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627 – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść porad:

Wymiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, lecz o tym kilka zdań dalej) jest krokiem skrajnym kiedy wszelkie sposoby przywrócenia płyty do działania zawiodą. Czemu jest to skrajny krok? Dlatego, że jest to częstokroć kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem dochodzić do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele łagodniejsze dla portfela. Niemniej jednak nie sposób wyprzeć się, iż są naprawy, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne jako że zdarzają się przypadki, w jakich cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie konsternuje i w takim przypadku nabycie nowej jest rzecz jasna sensownym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Zakupienie nieużywanej płyty:

Zakupienie nowej płyty jest sensowne tylko i wyłącznie wtedy, kiedy obecna płyta odmówiła posłuszeństwa na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania bądź całkowity koszt jej przywrócenia do sprawności sporo przewyższa ceną zakupu nowej płyty – to logiczne. Lecz w licznej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż zaletą tego rodzaju rozwiązania jest w szczególności cena (jednakże nie w każdym przypadku). Niemniej jednak powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, będącą powtarzalną wadą fabryczną i istnieje spore niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką chcesz nabyć – tego samego rodzaju awaria może dać o sobie znać toteż możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał ewentualnie płyta uległa uszkodzeniu w obojętnie jaki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – to nabycie używanej płyty wydaje się mieć większy sens, mimo to przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj cenę usunięcia problemu z kwotą zakupu płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałbyś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Problemów z Płyta główna MBN6702001 LA-5481P Acer Emachines E625-627 G627

Zdjęcia:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj