Ocena użytkowników:

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G – niezbędne informacje

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G

 • Stosowana w laptopach: Acer
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Dla procesorów: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Częste usterki:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Szanse na udaną naprawę: duże – rozpoznaliśmy większość usterek, opisaliśmy skuteczne metody usuwania usterek.
 • Wsparcie: aktywne (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G – schemat blokowy

Wzorzec blokowy pozwoli nam łatwiej rozeznać się w regule działania płyty (ang. motherboard lub mainboard) oraz pozwoli łatwiej zrozumieć rozkład na indywidualne role spełniane przez poszczególny element. Przy jego pomocy z łatwością dowiemy się które podzespoły odpowiadają np. za osbługę złączy USB (ang. Universal Serial Bus), kontrolę dysków twardych i wszelkich zewnętrznych urządzeń peryferyjnych. Pamiętać jednak należy, iż szkic blokowy wizualizuje tylko ideowe połączenia pomiędzy osobnymi podzespołami – naprawdę fizyczne umieszczenie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G – schemat blokowy przedstawiający budowę płyty głównej laptopa.

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G – naprawa

Naprawa dużej części awarii zdarzających się samorzutnie:

Ta płyta główna wyróżnia się dobrym stosunkiem naprawialności do występujących awarii, czyli, iż w sytuacji samorzutnej, powtarzalnej (przeważnie niedoskonałość fabryczna) usterki – stworzono już mnóstwo działających i długotrwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek spowodowanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Prawdopodobieństwo udanej naprawy tego typu usterek jest niezależny od marki płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde zalanie płynem bądź każdy wstrząs albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszkodzeń. Wszystko będzie zależne od tego w którym miejscu dopłynie ciecz, jaka będzie jej objętość czy też z z ilu centymetrów ewentualnie pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od postępu tego rodzaju incydentu zakres uszkodzeń może być ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G – przykładowe naprawy

Wszelkie niżej przedstawiane filmy są realizowane w naszym serwisie laptopów i ukazujemy w nich jak dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G jest konstrukcyjnie ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych filmikach, tak więc realizowanie na niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych nagraniach.

Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się dostać nową, lecz o tym kilka zdań dalej) jest krokiem radykalnym kiedy wszelkie próby usunięcia problemu zawiodą. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Ano dlatego, że jest to nieraz kosztowna naprawa (ceny płyt głównych potrafią czasem sięgać do 1000 zł.), usunięcie problemu z płyty często jest o wiele mniej obciążające budżet. Aczkolwiek nie można wyprzeć się, iż występują przypadki, w których zakup nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne bo bywają przypadki, gdzie cena końcowa naprawy uszkodzonej płyty niejednokrotnie odstrasza i w takim przypadku zakup nowej jest oczywiście przemyślanym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupienie nowej płyty:

Nabycie nowej płyty ma jakikolwiek sens wtedy, kiedy obecna płyta zepsuła się na tyle, że albo dojdziemy do wniosku, że jest nienaprawialna bądź kwota jej naprawy o wiele przekracza cenę nowej płyty – to logiczne. Lecz w ogromnej części przypadków usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis notebooków, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Nabycie używanej płyty:

Można by pozornie mieć wrażenie, iż pozytywną stroną tego rodzaju rozwiązania problemu jest głównie cena (chociaż nie zawsze). Niemniej jednak trzeba rozważać kluczowy czynnik: jeśli nasza płyta główna uległa awarii, to jest wielce możliwe, że jest ona obciążona usterką, będącą często powtarzającą się wadą fabryczną i istnieje spore zagrożenie, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama wada może może się powtórzyć ponownie wtedy możesz stracić dwukrotnie – na używaną płytę a także na jej kolejną naprawę. Z kolei gdy płytę zalałeś, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w każdy inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – wówczas zakup używanej płyty wydaje się mieć większy sens, jednak przez nabyciem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej na ten temat opisaliśmy w naszym innym artykule:

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

99%

Awarii z Płyta główna MB.RGR0P.001 MAIN BOARD REV 2.1 Acer Aspire 3750 3750G

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj