Ocena użytkowników:

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G – niezbędne informacje

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G

 • Stosowana w komputerach przenośnych: Acer
 • Segment: mobilny, (laptopy)
 • Kompatybilna z procesorami: Intel (Celeron, Pentium, Core)
 • Najczęściej występujące awarie:uszkodzenia mostków, zwarcia, uszkodzenia BIOS/EC, uszkodzenia układu KBC / EC, zalania (więcej detali w dalszej części wpisu).
 • Możliwości naprawy: duże – rozpoznaliśmy dużą część usterek, opisaliśmy cechujące się dużą skutecznością metody naprawy.
 • Wsparcie serwisowe: wciąż działa (skontaktuj się z nami po pomoc)

 

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G – schemat blokowy

Diagram blokowy pozwoli nam w prosty sposób rozeznać się w zasadzie działania podstawowych elementów płyty (ang. motherboard lub mainboard) i ułatwi wyobrazić sobie segmentację na pojedyncze role spełniane przez dany moduł. Przy jego użyciu będziemy w sposób prosty mogli zobaczyć które podzespoły odpowiadają np. za osbługę wtyczek USB, kontrolowanie HDD (ang. Hard Disk Drive) czyli dysków twardych jak i również wszelkich pozostałych modułów peryferyjnych. Dobrze pamiętać jednak, iż diagram blokowy ilustruje tylko ideowe połączenia pomiędzy pojedynczymi układami – faktycznie fizyczne rozlokowanie konkretnych modułów na płycie głównej jest całkowicie inne.

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G – schemat blokowy przedstawiający zasadę działania płyty.

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G – naprawa

Skuteczne rozwiązanie większości wad występujących samorzutnie:

Ten typ płyty głównej odznacza się dużą naprawialnością, oznacza to, iż w momencie samorzutnej, notorycznie pojawiającej się (przeważnie przypadłość fabryczna) usterki – opisano już mnóstwo działających i trwałych procedur naprawy.  Zazwyczaj napotykanymi kłopotami z tymi płytami głównymi są dysfunkcje sprzętowe a najczęstsze z nich to (porządek wedle częstości występowania):

*Naprawa usterek wywołanych przez użytkownika (naprawa po zalaniu cieczą, naprawa po upadku itp.):

Współczynnik sukcesu naprawy tych usterek ani trochę nie jest zależny rodzaju płyty głównej, w głównej mierze ponieważ każde pojedyncze zalanie płynem lub każdy upadek albo uderzenie może wywołać różnego rodzaju spektrum uszczerbków. To wszystko będzie zależne od tego w jakim rejonie dopłynie ciecz, ile jej będzie czy też z z ilu centymetrów bądź pod jakim kątem sprzęt upadnie na grunt. Zależnie od toku takiego incydentu zakres uszkodzeń może okazać się ogromnie różnorodny.

Pomocna informacja: Wszystkie powyższe usterki moją dawać różne objawy takie jak: laptop nie uruchamia się, nie chce się włączyć, nie reaguje na włącznik lub też laptop włącza się na sekundę i wyłącza. Mogą to też być objawy mniej jednoznaczne: laptop uruchamia się ale brak obrazu, czarny ekran. Objawy świadczące o problemach z kartą graficzną: brak obrazu na ekranie po uruchomieniu, artefakty na ekranie, (przekłamania obrazu), problemy ze sterownikami karty graficznej np. nie da się ich zainstalować lub ukazują się komunikaty: sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność albo niebieski ekran z odwołaniem do pliku atikmpag.sys/atikmdag.sys lub nvlddmkm.sys albo kody błędów w menadżerze urządzeń pozycji „Karty Graficzne” – KOD 10 i KOD 43. Problemy z zasilaniem: laptop nie ładuje baterii, laptop nie pracuje na zasilaczu, laptop nie wykrywa baterii. Po podłączeniu zasilacza laptop nie włącza się, z zasilacza dochodzi cykanie albo gaśnie dioda na zasilaczu (objaw zwarcia). Inne ogólne problemy mogące mieć związek z płytą główną: zawieszanie się przy uruchamianiu, zawieszanie się w trakcie pracy, problemy z uruchomieniem instalacji systemu z pendrive, przegrzewanie się (pod warunkiem, że chłodzenie jest wyczysczone), samoistne wyłączanie się po kilku minutach, czarny ekran po aktualizacji BIOS lub systemu Windows (najczęściej przy aktualizacjach Windows 7 do 8/8.1/10).

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G – przykłady napraw

Wszelkie u dołu przedstawiane nagrania są nagrywane w w naszym serwisie i demonstrujemy w nich jakim sposobem dokonujemy napraw pojedynczych usterek przedstawianych w tym opisie. Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G jest z technicznego punktu widzenia ogromnie zbliżona do płyt opisywanych w poniższych materiałach wideo, więc jak można się domyślić realizowanie przy niej napraw wygląda bardzo podobne jak na pokazanych filmach.

Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G – wymiana

Wymiana płyty głównej – garść informacji:

Zamiana płyty głównej na nową (o ile da się jeszcze zdobyć nową, jednak w tym temacie napiszemy za moment) jest krokiem skrajnym w momencie gdy wszelkie sposoby usunięcia problemu nie dadzą pozytywnego skutku. Z jakiego powodu jest to skrajny krok? Z tego powodu, że jest to częstokroć zabieg bardzo drogi (ceny płyt głównych potrafią czasami sięgać do 1000 zł.), usunięcie mankamentu z płyty często jest o wiele tańsze. Jednakże nie można zanegować, iż są przypadki, w których nabycie nowej płyty jest w wyższym stopniu korzystne dlatego że zdarzają się awarie, w jakich kosztorys naprawy nie działającej płyty niejednokrotnie konsternuje i wówczas nabycie nowej jest naturalnie racjonalnym krokiem ku odzyskaniu dawnej sprawności naszego notebooka.

Kupno nieużywanej płyty:

Zakup nowej płyty opłaca się wtedy, kiedy stara płyta odmówiła współpracy na tyle, że albo stwierdzimy, że jest nie do uratowania bądź wysokość kosztów jej przywrócenia do działania sporo przewyższa ceną zakupu nowej płyty – to jak najbardziej zrozumiałe. Jednakże w licznej części płyt usunięcie usterki jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu, ale pod warunkiem, iż serwis, w którym naprawiamy da nam gwarancję na taką naprawę.

Kupno używanej płyty:

Wydawać by się mogło, iż atutem tego rodzaju rozwiązania jest szczególnie cena (jednakże nie zawsze). Jednakże powinno się rozważać istotny czynnik: jeśli nasza płyta główna uszkodziła się samoistnie, to jest wielce możliwe, że posiada ona usterkę, która jest powtarzalną wadą fabryczną i istnieje duże niebezpieczeństwo, że w używanej płycie głównej, jaką masz zamiar nabyć – ta sama awaria może może się powtórzyć ponownie w takim przypadku możesz można stracić 2 razy – na używaną płytę a także na jej powtórną naprawę. Za to gdy płytę poddałeś działaniu cieczy, notebook spadał czy też płyta uszkodziła się w wszelki inny sposób wywołany przez czynniki zewnętrzne – w takim przypadku nabycie używanej płyty jest bardziej uzasadnione, mimo to przez zakupem i tak najlepiej skonfrontuj koszt naprawy z kwotą nabycia płyty.

Więcej o tym zagadnieniu powiedzieliśmy w naszym innym wpisie

Wymiana płyty głównej w laptopie. Kiedy warto wymieniać a kiedy warto naprawiać?

For english readers: This article is about motherboard Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G. Its telling about method of reapir in mainboard Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G. If You Want More information, please contact us:  https://expressit.pl/kontakt-serwis/.

Masz pytania?

My mamy odpowiedź!

Jeśli chciałeś zadać pytania o naprawę, cenę, dostępność lub cokolwiek innego

ZAPYTAJ!

Naprawiamy:

97%

Awarii z Płyta główna MB.APQ0B.001 Acer Aspire 6920G

Foto:

Czy czegoś tutaj brakuje?

Czy może coś jest nie tak?

Staramy się z całych sił aby zamieszczać przydatne informacje, ale podzespołów do laptopów jest tak wiele, że niekiedy ciężko zapanować nad spójnością treści. Dlatego jeśli brakuje Ci jakiejś informacji, chciałbyś wiedzieć coś więcej, zauważyłeś jakiś błąd – skontaktuj się z nami a na pewno zaspokoimy Twoją ciekawość lub poprawimy to co się nie zgadza :)

  [0]
  0.00 zł Zobacz

  Formularz zamówienia

  NazwaCena
  Anuluj