Ocena użytkowników:
[Głosów:8    Średnia:3.6/5]

otwarte portyDzisiaj króciutki poradnik jak sprawdzić otwarte porty w sieci lokalnej oraz w sieci internet. Pod pytaniem „jak sprawdzić otwarte porty„, tak na prawdę mogę kryć się co najmniej trzy pytania – wszystko zależy od tego co pytający miał na myśli ;). Więc żeby zawrzeć w pigułce odpowiedzi na te jedno a w rzeczywistości trzy pytania, napiszę tutaj trzy krótkie i zwięzłe odpowiedzi na pytanie „jak sprawdzić otwarte porty„.

Przejdźmy więc do konkretów.

 

Pierwszy rodzaj sprawdzania otwartych portów

i chyba najczęściej pytający mają to na myśli – sprawdzanie czy dany port jest otwarty na połączenia i czy jesteśmy na tym porcie widoczni w w sieci.

Wchodzimy na stronę która umożliwia sprawdzenie naszej widoczności na danym porcie, dla przykładu 2 strony które to umożliwiają:

Wpisujemy port i zaraz mamy odpowiedź. Zobacz na przykładzie Canyouseeme.org:jak sprawdzic otwarte porty

 

Drugi sposób jak sprawdzić otwarte porty

Ten sposób odnosi się do osób które chciały by się dowiedzieć jakie porty są otwarte na komputerze oraz jakie aplikacje te porty otworzyły i jaki ruch na tych portach panuje.

Robimy to za pomocą prostej i darmowej aplikacji o nazwie CurrPort (kliknij aby pobrać), która wyświetla nam wiele szczegółów na temat otwartych portów:

otwarte porty

 

Trzeci sposób – skanowanie portów.

Tym sposobem będziemy sprawdzać poprzesz szukanie otwartych portów. Skanowanie portów przeprowadzimy za pomocą programu SuperScan 4.0. Program do pobrania STĄD.

Po uruchomieniu programu pokaże nam się takie oto okienko, w którym to wpisujemy zakres adresów IP jakie chcemy przeskanować i klikamy strzałkę obok nich aby dodać je do listy, a następnie w dolnej części programu naciskamy przycisk „play” aby rozpocząć skanowanie.

Oto rezultaty na przykładzie sieci lokalnej:

skanowanie portów

Jak widać skanowanie portów znalazło 3 otwarte porty UDP na dwóch komputerach w sieci lokalnej.  Narzędzie SuperScan 4.0 zawiera szereg bardziej zaawansowanych możliwości, z którymi możecie się zapoznać na stronie producenta (w j.angielskim) www.foundstone.com.

Mam nadzieje, że odpowiedziałem wyczerpująco na pytanie „jak sprawdzić otwarte porty” :)

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj