Ocena użytkowników:

HP Pavilion DV6000 oraz DV9000. Znane usterki i ich naprawa.

 

HP Pavilion DV6000 oraz DV9000 jest bardzo popularną serią laptopów, jednak też bardzo awaryjną. Nasz serwis laptopów opierając się o doświadczenie przy naprawach tych laptopów listę najczęstszych awarii.

Tutaj przedstawiamy najpopularniejsze usterki występujące w laptopach z serii HP Pavilion DV6000 oraz DV9000, przyczyny ich występowania oraz skuteczne metody naprawy.

Każda wymieniona usterka opisana jest szczegółowo w osobnej sekcji, która rozwija się po kliknięciu w daną usterkę.

Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie układu graficznego.

OPIS USTERKI:

Usterka ta jest szczególnie powszechna w laptopach z układami graficznymi firmy nVdia GeForce: 6100, 6150, 7000, 7100, 7200, 7300, 7400, 7600, 8400, 8600. Jeśli w Twoim laptopie zastosowano któryś z wymienionych układów to z dużym prawdopodobieństwem układ ten uległ uszkodzeniu gdyż układy te należą do serii wadliwych (wada polega na awarii układu po kilku latach użytkowania).

Tak wygląda przykładowy układ graficzny w laptopie HP Pavilion DV6000:

bga dv6000 naprawa wymiana

Skuteczna metoda naprawy: wymiana układu na nowy wolny od wad.

Niezalecana metoda naprawy: podgrzewanie układu graficznego domowymi sposobami, reballing wadliwego układu graficznego (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykłady poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura
  2. Wymiana układu BGA na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Uszkodzenie mostka północnego.

OPIS USTERKI:

Uszkodzenie mostka północnego najczęściej ma miejsce w laptopach z procesorami firmy AMD oraz z układami graficznymi nVidia z serii 7200, 7300, 7400, 7600 – w tych modelach stosowany jest mostek północny SPP-100, jego awarię można także bardzo często poznać po ciągłym świeceniu niebieskiej diody czytnika kart pamięci umieszczonego na lewej krawędzi laptopa. O uszkodzeniu mostka północnego możemy także mówić, jeżeli mamy laptopa opartego o kartę graficzną GeForce 7100 – w tych modelach stosowany jest tzw. mostek hybrydowy (MCP67MV-A2, MCP76M-A2), czyli karta graficzna, mostek północny oraz mostek południowy w jednym układzie.

Tak wygląda przykładowy mostek:

spp-100 dv6000 bga serwismcp67mva2 dv6000 naprawa wymiana serwis

Skuteczna metoda naprawy: wymiana mostka na nowy wolny od wad.

Niezalecana metoda naprawy: podgrzewanie mostka domowymi sposobami, reballing wadliwego mostka (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykład poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana układu BGA mostka północnego (hybrydowego) na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Uszkodzenie BIOS'u.

OPIS USTERKI:

W przypadku uszkodzenia BIOSU laptop może zachowywać się różnie. Najczęściej jednak objaw jest taki, że laptop uruchamia się, lecz nic nie wyświetla się na ekranie. Rzadziej zdarza się, że laptop w ogóle nie uruchamia się i nie reaguje na przycisk włącznika.

Skuteczna metoda naprawy: przeprogramowanie systemu BIOS.

!! Naprawę możesz spróbować przeprowadzić samodzielnie, korzystając z procedury PHOENIX CRISIS BIOS RECOVERY

Jeśli procedura CRISIS BIOS RECOVERY nie przyniesie efektu, układ należy zaprogramować z programatora sprzętowego, Niezbędna jest wtedy wizyta w serwisie.

Uszkodzenie matrycy.

OPIS USTERKI:

W przypadku uszkodzenia matrycy, usterkę możemy łatwo zdiagnozować próbując podłączyć do laptopa zewnętrzny monitor (wyjście na monitor znajduje się na lewej krawędzi laptopa). Jeśli na zewnętrznym monitorze pojawi się obraz, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić uszkodzenie matrycy. Dodatkowo dla pewności możemy nasłuchiwać, czy z głośników laptopa da się usłyszeć dźwięki uruchamiania systemu operacyjnego (dźwięk logowania systemu itp…). WAŻNE!! Pamiętać jednak należy, że niekiedy może to także oznaczać uszkodzenie układu graficznego (spotykane jedynie w układach nVidia), gdyż układy posiadają osobne bloki funkcyjne dla wyjścia obrazu na matrycę oraz dla wyjścia obrazu na monitor zewnętrzny – uszkodzenie któregoś z tych bloków może dawać identyczne objawy.

Skuteczna metoda naprawy: wymiana matrycy na nową.

!! Wymiana matrycy jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy.

OPIS USTERKI:

Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy można w dużej części zdiagnozować samodzielnie. Przede wszystkim możemy podłączyć laptopa pod monitor zewnętrzny (wyjście znajduje się na lewej krawędzi laptopa), jeśli obraz pojawi się, jest to pierwszy sygnał skłaniający nas ku diagnozie uszkodzenia taśmy matrycy. Drugą rzeczą jest to, czy da się usłyszeć jakieś dźwięki pracy systemu operacyjnego (dźwięk logowania itp…), jeśli tak, jest to drugi sygnał świadczący o możliwości uszkodzenia taśmy. WAŻNE!! Pamiętać jednak należy, że niekiedy może to także oznaczać uszkodzenie układu graficznego (spotykane jedynie w układach nVidia), gdyż układy posiadają osobne bloki funkcyjne dla wyjścia obrazu na matrycę oraz dla wyjścia obrazu na monitor zewnętrzny – uszkodzenie któregoś z tych bloków może dawać identyczne objawy.

Tak wygląda taśma sygnałowa matrycy w laptopie HP Pavilion DV6000:

dv6000 taśma matrycy 

Skuteczna metoda naprawy: Wymiana uszkodzonej taśmy sygnałowej na sprawną.

!! Wymiana taśmy sygnałowej jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Uszkodzenie pamięci RAM

OPIS USTERKI:

W przypadku uszkodzenia pamięci RAM, laptop może dawać sygnały dźwiękowe. Świecić także może niebieska dioda czytnika kart pamięci, znajdująca się na lewej krawędzi laptopa. W przypadku gdy posiadamy w laptopie dwie kości pamięci RAM, najczęściej uszkodzeniu ulega tylko jedna z nich. Diagnozę można przeprowadzić samemu poprzez podmianę podejrzanej kości pamięci RAM.

Tak wygląda pamięć RAM w laptopie HP Pavilion DV6000:

  dv6000 ram 512 mb serwis naprawa

Skuteczna metoda naprawy: wymiana uszkodzonej kości pamięci RAM. 

!! Wymiana kości pamięci RAM jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi. 

Inne uszkodzenie płyty głównej.

OPIS USTERKI:

Inne uszkodzenie płyty głównej oznaczać może w praktyce rozległe uszkodzenia np. układu zasilania procesora lub karty graficznej, bądź też zupełnie inną usterkę. Bez wnikliwej diagnozy w serwisie określenie źródła uszkodzenia jest raczej niemożliwe.

Tak wygląda płyta główna w laptopie HP Pavilion DV6000

dv6000 płyta główna naprawa serwis

Skuteczna metoda naprawy: Brak możliwości określenia. Niezbędna jest diagnoza w serwisie.

Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie układu karty graficznej.

OPIS USTERKI:

Uszkodzenie układu karty graficznej najczęściej zdarza się w laptopach z układami graficznymi firmy nVidia (układy:  nVdia GeForce: 6100, 6150, 7000, 7100, 7200, 7300, 7400, 7600, 8400, 8600). Jeśli w swoim laptopie posiadasz któryś z wymienionych układów oraz masz zakłócenia obrazu w postaci kresek, kropek, pasków czy też na przykład nie możesz ustawić pełnej rozdzielczości i palety barw, najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia układu graficznego, dodać należy iż układy te znane są ze swojej wadliwości polegającej na uszkodzeniu układu po kilku latach użytkowania.

Tak wyglądają typowe zniekształcenia obrazu przy uszkodzeniu układu graficznego (mogą one oczywiście przybrać także inną postać):

dv6000 gpu artefakty naprawadv6000 gpu problem

Skuteczna metoda naprawy: Wymiana układu graficznego na nowy, wolny od wad fabrycznych.

Niezalecana metoda naprawy:  podgrzewanie układu graficznego domowymi sposobami, reballing wadliwego układu graficznego (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykłady poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura
  2. Wymiana układu BGA na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Uszkodzenie matrycy.

OPIS USTERKI:

W przypadku uszkodzenia matrycy, usterkę możemy łatwo zdiagnozować próbując podłączyć do laptopa zewnętrzny monitor (wyjście na monitor znajduje się na lewej krawędzi laptopa). Jeśli na zewnętrznym monitorze pojawi się poprawny obraz bez pasków czy innych przekłamań, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić uszkodzenie matrycy lub taśmy matrycy. Dodatkowo aby upewnić się czy mamy do czynienia z usterką matrycy (i jednocześnie spróbować wykluczyć uszkodzenie taśmy), można próbować z wyczuciem docisnąć ją w górnej części (przeważnie tam znajdują się wszystkie styki odpowiedzialne za transmisję sygnału), starając się przy tym nie poruszać zawiasami. Jeśli przekłamania zaczną znikać, na 90% mamy do czynienia z uszkodzeniem matrycy, jeśli nie przestaną znikać, to albo uszkodzenie jest na tyle trwałe, że nie sposób go zdiagnozować domowymi metodami, lub doszło do uszkodzenia taśmy matrycy.

Tak wyglądają przykładowe objawy uszkodzenia matrycy (lub ewentualnie taśmy):

paski na ekranie paskie na ekranie Paski na ekranie laptopa

Skuteczna metoda naprawy: wymiana matrycy na nową.

!! Wymiana matrycy jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy.

OPIS USTERKI:

Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy można w dużej części zdiagnozować samodzielnie. Przede wszystkim możemy podłączyć laptopa pod monitor zewnętrzny (wyjście znajduje się na lewej krawędzi laptopa), jeśli obraz pojawi się, jest to pierwszy sygnał skłaniający nas ku diagnozie uszkodzenia matrycy. Drugim sposobem na upewnienie się, czy mamy do czynienia z uszkodzeniem taśmy, jest poruszanie matrycą do przodu i do tyłu – jeśli paski lub przekłamania będą znikać lub się zmieniać, na 90% mamy do czynienia z uszkodzeniem taśmy. WAŻNE!! Pamiętać jednak należy, że niekiedy może to także oznaczać uszkodzenie matrycy laptopa (patrz wyżej – Uszkodzenie matrycy).

Tak wygląda taśma sygnałowa matrycy w laptopie HP Pavilion DV6000:

dv6000 taśma matrycy 

Tak wyglądają objawy uszkodzenia taśmy (lub matrycy):

paski na ekranie paskie na ekranie

Skuteczna metoda naprawy: Wymiana uszkodzonej taśmy sygnałowej na sprawną.

!! Wymiana taśmy sygnałowej jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie układu graficznego.

OPIS USTERKI:

Usterka ta jest szczególnie powszechna w laptopach z układami graficznymi firmy nVdia GeForce: 6100, 6150, 7000, 7100, 7200, 7300, 7400, 7600, 8400, 8600. Jeśli w Twoim laptopie zastosowano któryś z wymienionych układów to z dużym prawdopodobieństwem układ ten uległ uszkodzeniu gdyż układy te należą do serii wadliwych (wada polega na awarii układu po kilku latach użytkowania). Zaś sygnał dźwiękowy „jeden długi, dwa krótkie” oznacza komunikat systemu BIOS, który mówi o błędzie karty graficznej.

Tak wygląda przykładowy układ graficzny w laptopie HP Pavilion DV6000:

bga dv6000 naprawa wymiana

Skuteczna metoda naprawy: wymiana układu na nowy wolny od wad.

Niezalecana metoda naprawy: podgrzewanie układu graficznego domowymi sposobami, reballing wadliwego układu graficznego (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykłady poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura
  2. Wymiana układu BGA na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie układu graficznego.

OPIS USTERKI:

Usterka ta jest szczególnie powszechna w laptopach z układami graficznymi firmy nVdia GeForce: 6100, 6150, 7000, 7100, 7200, 7300, 7400, 7600, 8400, 8600. Jeśli w Twoim laptopie zastosowano któryś z wymienionych układów to z dużym prawdopodobieństwem układ ten uległ uszkodzeniu gdyż układy te należą do serii wadliwych (wada polega na awarii układu po kilku latach użytkowania).

Tak wygląda przykładowy układ graficzny w laptopie HP Pavilion DV6000:

bga dv6000 naprawa wymiana

Tak może wyglądać matryca, gdy mamy uszkodzony układ graficzny (najczęściej powoli przechodzi w coraz ciemniejszy odcień szarości):

szary ekran laptop grey screen szary ekran

Skuteczna metoda naprawy: wymiana układu na nowy wolny od wad.

Niezalecana metoda naprawy: podgrzewanie układu graficznego domowymi sposobami, reballing wadliwego układu graficznego (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykłady poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura
  2. Wymiana układu BGA na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Uszkodzenie matrycy.

OPIS USTERKI:

W przypadku uszkodzenia matrycy, usterkę możemy łatwo zdiagnozować próbując podłączyć do laptopa zewnętrzny monitor (wyjście na monitor znajduje się na lewej krawędzi laptopa). Jeśli na zewnętrznym monitorze pojawi się poprawny obraz, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić uszkodzenie matrycy lub taśmy matrycy. Najczęściej w takim przypadku matryca świeci całkowicie na biało, gdyż działa tylko samo jej podświetlenie (które jest elementem niezależnym, dlatego załącza się mimo awarii matrycy). Dodatkowo gdy możemy zaobserwować normalną pracę komputera (praca dysku twardego, dźwięki uruchamiania systemu itp.) możemy być w 90% pewni, że matryca została uszkodzona, lecz należy brać pod uwagę także uszkodzenie taśmy matrycy (patrz niżej: Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy).

Tak wyglądają przykładowe objawy uszkodzenia matrycy (lub ewentualnie taśmy):

biały ekran laptop

Skuteczna metoda naprawy: wymiana matrycy na nową.

!! Wymiana matrycy jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy.

OPIS USTERKI:

Uszkodzenie taśmy sygnałowej matrycy można w dużej części zdiagnozować samodzielnie. Przede wszystkim możemy podłączyć laptopa pod monitor zewnętrzny (wyjście znajduje się na lewej krawędzi laptopa), jeśli obraz pojawi się, jest to pierwszy sygnał skłaniający nas ku diagnozie uszkodzenia taśmy matrycy. Najczęściej w takim przypadku matryca świeci całkowicie na biało, gdyż działa tylko samo jej podświetlenie (którego zasilanie doprowadzane jest poprzez taśmę sygnałową matrycy) Dodatkowo gdy możemy zaobserwować normalną pracę komputera (praca dysku twardego, dźwięki uruchamiania systemu itp.) możemy być w 90% pewni, że taśma sygnałowa została uszkodzona, lecz należy brać pod uwagę także uszkodzenie matrycy (patrz wyżej: Uszkodzenie matrycy).

Tak wygląda taśma sygnałowa matrycy w laptopie HP Pavilion DV6000:

dv6000 taśma matrycy 

Tak wyglądają objawy uszkodzenia taśmy (lub matrycy):

biały ekran laptop

Skuteczna metoda naprawy: Wymiana uszkodzonej taśmy sygnałowej na sprawną.

!! Wymiana taśmy sygnałowej jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie, jednak wymagana jest minimalna wiedza w zakresie napraw urządzeń elektronicznych oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności dotyczących pracy z urządzeniami elektrycznymi.

Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie układu graficznego.

OPIS USTERKI:

Ekran podzielony na 6, 4 lub 2 części to często spotykana usterka układu graficznego w laptopach z układami graficznymi firmy nVidia (układy:  nVdia GeForce: 6100, 6150, 7000, 7100, 7200, 7300, 7400, 7600, 8400, 8600). Jeśli w swoim laptopie posiadasz któryś z wymienionych układów oraz masz ekran podzielony na 6 części, najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia układu graficznego, dodać należy iż układy te znane są ze swojej wadliwości polegającej na uszkodzeniu układu po kilku latach użytkowania.

Tak wyglądają typowe zniekształcenia obrazu przy uszkodzeniu układu graficznego (Ekran podzielony na 6 lub 4 lub 2 części):

ekran podzielony na 6 ekran podzielony na 2

Skuteczna metoda naprawy: Wymiana układu graficznego na nowy, wolny od wad fabrycznych.

Niezalecana metoda naprawy:  podgrzewanie układu graficznego domowymi sposobami, reballing wadliwego układu graficznego (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykłady poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana karty graficznej w laptopie – Procedura
  2. Wymiana układu BGA na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie zasilacza.

OPIS USTERKI:

Usterka ta jest bardzo prosta w namierzeniu. Jeśli zasilacz uległ uszkodzeniu, można to stwierdzić spoglądając na obwódkę gniazda zasilania. Gdy zasilacz jest sprawny, świeci się ona na niebiesko, gdy nie świeci – uszkodzeniu uległ zasilacz. Należy sprawdzić laptopa na innym zasilaczu.

Uszkodzenie układu zasilania na płycie głównej.

OPIS USTERKI:

Przede wszystkim upewnijmy się, że sprawny jest sam zasilacz. Można to stwierdzić spoglądając na obwódkę gniazda zasilania. Gdy zasilacz jest sprawny, świeci się ona na niebiesko. Jeśli mimo tego laptop dalej nie reaguje na przycisk włącznika, najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia którego z obwodów zasilania na płycie głównej. Usterka ta nie jest możliwa do naprawienia w domowych warunkach, ponieważ konieczna jest wiedza na temat budowy układu zasilania, jego schemat oraz odpowiednie urządzenia pomiarowe.

Skuteczna metoda naprawy: Naprawa niemożliwa do przeprowadzenia samodzielnie. Konieczna wizyta w serwisie.

Możliwe przyczyny usterki (kolejność według częstości występowania) oraz metody naprawy:
Kliknij na usterkę, aby dowiedzieć się więcej:

Uszkodzenie któregoś z w.w podzespołów.

OPIS USTERKI:

Jeśli któryś z wymienionych w opisie usterki podzespołów sprawia problemy, należy go podmienić na sprawny, aby wykluczyć jego ewentualną awarię. Jeśli po podmianie awaria nie ustępuje, najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia mostka północnego/południowego (hybrydowego). Patrz niżej: Uszkodzenie układu mostka północnego/południowego (hybrydowego).

Uszkodzenie układu mostka północnego/południowego (hybrydowego).

OPIS USTERKI:

Uszkodzenie mostka północnego/południowego najczęściej ma miejsce w laptopach z procesorami firmy AMD oraz z układami graficznymi nVidia z serii 7200, 7300, 7400, 7600, 8400, 8600 – w tych modelach stosowany jest mostek północny SPP-100, MCP67MV, MCP67MD lub MCP67D. Jego początkowe stadium awarii może mieć efektu takie jak między innymi: problemy z Wi-Fi, znikanie CD-ROM, samoistne problemy z kamerką, problemy z portami USB. Statystycznie usterka ta najczęściej występuje w laptopach z układami graficznymi GeForce 7000 lub 7100.

Tak wygląda przykładowy mostek północny lub hybrydowy:

spp-100 dv6000 bga serwismcp67mva2 dv6000 naprawa wymiana serwis

Skuteczna metoda naprawy: wymiana mostka na nowy wolny od wad.

Niezalecana metoda naprawy: podgrzewanie mostka domowymi sposobami, reballing wadliwego mostka (UWAGA! Reballing wadliwych układów jest często spotykanym zjawiskiem oferowanym przez nierzetelnych wykonawców! Nie daj się nabrać!).

Przykład poprawnie przeprowadzonej naprawy:

  1. Wymiana układu BGA mostka północnego (hybrydowego) na przykładzie HP Pavilion DV6000/9000 [Film]
Seria DV6000

dv6202eu
dv6225eu
dv6003ea
dv6016ea
dv6018ea
dv6087ea
dv6150eu
dv6255eu
dv6284eu
dv6353eu
dv6356eu
dv6359eu
dv6391eu
dv6110ea
dv6121eu
dv6140ea
dv6153ea
dv6161ea
dv6173ea
dv6233ea
dv6271ea
dv6280ea
dv6281ea
dv6290ea
dv6291ea
dv6298ea
dv6299ea
dv6331ea
dv6374ea
dv6420en
dv6420ew
dv6104ea
dv6108ea
dv6117ea
dv6149ea
dv6171ea
dv6197ea
dv6202ea
dv6212ea
dv6213ea
dv6214ea
dv6220ea
dv6240ea
dv6308ea
dv6310ea
dv6460en

Seria DV9000

dv9272ea
dv9273ea
dv9295ea
dv9296ea
dv9314ea
dv9372eu
dv9379ea
dv9394ea
dv9395ea
dv9500ew
dv9625ew
dv9680ew
dv9690ew
dv9770ew
dv9575en
dv9580en
dv9780ew
dv9790ew
dv9870ew
dv9880ew
dv9890ew
dv9960ew

Skutecznie naprawiamy

98%

tych laptopów!

Gdzie sprawdzić model?

Oznaczenie DV6000 jest tylko oznaczeniem serii. Jeśli chcesz się z nami skontaktować w celu porady, podaj dokładny model – ułatwi to wiele spraw. Na poniższym obrazku pokazano gdzie go sprawdzić:

Dokładny model laptopa znajduje
się na białej etykiecie pod spodem.

 

Wideo-prezentacje napraw:

Przykładowe naprawy laptopów wykonywane przez nasz serwis, w tym naprawy dotyczące HP Pavilion DV6000:

Wymiana mostka północnego BGAWymiana mostka północnego w laptopie HP Pavilion DV6000

Wymiana układu graficznego BGAWymiana układu graficznego w laptopie ASUS F3S

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj